MERHABA - Halil SARAÇ

MERHABA


“Her şeyin en mühim noktası; başlangıcıdır” 
                                                                                  Eflatun
İçten bir merhaba ve anlamlı bir sözle güzel bir başlangıç yapmak istedim. İlk 3 sayımızı geride bıraktık. Dördüncü sayımızda benden de bir şeyler olsun istedim.  İlk sayımızda vatandaşlarımızın sesi olacağımızı ifade etmiştik. Gazetecilik benim mesleğim olmasa bile gazeteciliğin bir tutku işi olduğunu biliyorum ve iyi bir ekiple, bu tutkulu işi layığıyla yürütmenin gayreti içerisinde olacağımın da bilinmesini istedim. 
Bu şehirde doğan, büyüyen ve bu şehirden ekmek kazanan biriyim birçoğunuz gibi… Sizden biriyim bu yüzden sizlerin sesi, kulağı ve gözü olmak inanılmaz bir mutluluk!
Ayrıca bu şehri de bu şehrin dinamiklerini de iyi biliyorum. Bu şehirde kazanan biri olarak, bu şehrin artılarını da eskilerini de objektif bir şekilde ortaya koyarak, şehrimizin yarınlarının daha güzel olmasına katkı sunma gayreti ile bu işe giriştik.
Dilerim kimseyi de kendimizi de mahcup etmeyiz!
Her yeni başlangıç biraz ürkütücü olsa dahi gazetecilik bir hayli heyecan barındırıyor. Bu işe girişirken; şehrimizin ve insanlarımızın menfaatini gözeterek hareket edeceğimizin sözünü verdik. Bu sözümüzden caymadan yayım hayatımızı kalıcı kılmak istiyoruz. 
Zamanla vatandaşlarımızın sorunlarını ele aldığımız haberler;  birilerini kızdırabilir  belki de birilerini de üzebilir.  Ama biz vatandaşlarımızın sesi kesilmesin diye elimizden gelenin en iyisini ortaya koyma gayretinde olacağız. Bu konuda da  asla geri vites atmayacağız!
Eflatun’un da dediği gibi; “Her şeyin en mühim noktası; başlangıcıdır” güzel bir başlangıç yaparak, ilk 3 sayımızı sizlerle buluşturduk. Bundan sonra işlerimizin üzerine koyarak çok daha iyisini yaparak ilerleyeceğiz.
Güzel işlerin atılan güzel adımlarla şekillendiği aşikâr bizler de güzel adımlar atarak, ilimizin gelişimine katkı sunacağız. Bir yerde basın ne denli güçlü olursa,  orası da, orada yaşayanlar da o denli güçlü olur.  
Bir de biliyoruz ki basının kalkınması okuru ile mümkündür! 
Bu konuda okurlarımızın da ciddi desteğine ihtiyacımız var. İlk 3 sayımızdan itibaren bizleri dükkânlarına ve evlerine konuk eden bütün vatandaşlarımıza da sonsuz teşekkürler etmeden yazımı sonlandırmak istemedim. Her hafta olmasa da arada bir ben de içimden geçenleri sadece vicdanımın süzgecinden geçirerek sizlere sunma gayretinde olacağım! 
Ara sıra ve güzel olaylar etrafında buluşmak temennisiyle hoşça kalın!

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Şub

MERHABA